banner-behzisti
شنبه 3 فروردين 1398   13:43:22
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/12/19 يكشنبهمعاون توانبخشي بهزيستي كشور اعلام كرد

پایان فعالیت موسسه خیریه باغ فدک رضوان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی از پایان فعالیت مدیریت موسسه باغ فدک رضوان در مرکز نگهداری دختران معلول ذهنی بالای ۱۴ سال در وردآورد خبر داد و گفت:‌ طبق هماهنگی‌های انجام شده تا پایان هفته جاری تیمی متشکل از بهزیستی شهر تهران در مرکز مستقر می‌شوند

به گزارش روابط عمومي بهزيستي استان تهران، حسین نحوی‌نژاد درباره بازپس‌گیری موسسه خیریه فدک باغ رضوان (مرکز نگهداری دختران معلول ذهنی بالای 14 سال)‌ اظهار کرد: در سال گذشته و با توجه به سیاست سازمان بهزیستی فراخوانی برای واگذاری مرکز نگهداری دختران معلول ذهنی بالای 14 سال انجام گرفت.

وی افزود: در ادامه 44 موسسه برای مدیریت این مرکز اعلام آمادگی کردند و در نهایت مدیریت این مرکز به موسسه خیریه فدک باغ رضوان سپرده شد و در فرآیند این واگذاری، سازمان بهزیستی اعلام کرد تعهدی در ارتباط با پرداخت یارانه به مرکز و کمک‌های نقدی ندارد و این مرکز باید بتواند از طریق مشارکت‌های اجتماعی و مردمی هزینه‌های نگهداری را تامین کند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: پس از واگذاری این مرکز به موسسه اشاره شده در ادامه با برخی مشکلات روبه‌رو شدیم که از آن جمله می‌توان به عدم پرداخت به‌موقع حق و حقوق پرسنل همچنین مواردی از جمله تغذیه و بهداشت معلولان اشاره کرد.

نحوی‌نژاد افزود: متاسفانه نیروی انسانی که در این مرکز به کار گرفته شدند از عدم پرداخت به‌موقع حقوق خود بارها گلایه داشتند و در نهایت تجمعاتی را در مقابل وزارت رفاه و سازمان بهزیستی داشتند.

وی تصریح کرد: در نهایت موارد و مشکلات مدیریت موسسه در کمیسیون‌های تخصصی سازمان بهزیستی مطرح شد و تصمیم به بازپس‌گیری مدیریت مرکز نگهداری دختران معلول گرفته شد و بر همین اساس این موضوع به مدیریت مرکز منتقل شد.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور افزود: پس از اطلاع این موضوع به مدیریت موسسه باغ رضوان متاسفانه مسئولان این موسسه فیلمی را در فضای مجازی منتشر کردند که در این فیلم برخی از مددجویان و معلولان نسبت به بازپس‌گیری این موسسه ابراز گلایه و ناراحتی داشتند و در نهایت آقای شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستوری را مبنی بر بررسی بیشتر در ارتباط با این موسسه صادر کردند.

نحوی‌نژاد یادآور شد: پس از دستور وزیر، بازرسان سازمان بهزیستی مجدداً بازدیدی از این مرکز انجام دادند و به آنها اعلام شد که دو ماه فرصت دارند تا موانع و مشکلات مطرح شده رفع شود اما با گذشت دو ماه هنوز مواردی که از طریق سازمان بهزیستی به این مرکز اعلام شده، برطرف نشده است و در نهایت در جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور، تصمیم بر بازپس‌گیری مرکز از موسسه فدک باغ رضوان گرفته شد.

وی گفت: در همین ارتباط سازمان بهزیستی صحبتی را با مدیریت مرکز داشته و به آنها اعلام کرد که با توجه به شرایط روانی، اجتماعی و اقتصادی، ادامه فعالیت آنها در مرکز میسر نیست و با توجه به شرایط بهتر است این مرکز به مدیریت جدیدی واگذار شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: در همین ارتباط تا پایان هفته جاری فرآیند بازپس‌گیری مرکز انجام خواهد گرفت و تا مشخص شدن مدیریت جدید از طریق فراخوان عمومی، تیمی متشکل از بهزیستی شهر تهران، اداره مرکز را برعهده خواهد گرفت.

نحوی‌نژاد با اشاره به اینکه مدیریت مرکز حدود 9 میلیارد ریال بابت حقوق و مزایا به پرسنل نیز بدهکار است، گفت: به مدیریت مرکز اعلام شده است که تا قبل از پایان سال جاری، این مزایا و حقوق به پرسنل پرداخت شود.
منبع: تسنيم

.
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 258278
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18088067 تعداد بازديد زيرپورتال: 336934 اين زيرپورتال امروز: 516 سایت در امروز: 14658 اين صفحه امروز: 429