banner-behzisti
جمعه 3 اسفند 1397   05:33:37
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/3/23 چهارشنبهرئیس جمهور عنوان کرد:

افزايش سه برابري كمك به مددجويان به معناي اراده و توانمندي دولت است؛ اين مسير ادامه مي يابد

رئيس جمهور با بيان اينكه دولت حمايت از عزيزان تحت پوشش كميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي را وظيفه انساني، اسلامي و قانوني قلمداد مي كند، اظهار داشت: امروز بايد سازمان ها و نهادهاي حمايت كننده، دولت و خيرين دست به دست هم بدهيم و فضايي را در جامعه ايجاد كنيم كه فرزندان اين جامعه نسبت به آينده خود اميدوارتر باشند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام حسن روحاني شامگاه سه شنبه در ديدار صميمي با مددجويان بهزيستي و كميته امداد امام خميني(ره) با بيان اينكه كمك به فرزندان تحت پوشش اين نهادها را افتخاري براي خود مي دانيم، گفت: بسيار خوشحال كننده است كه در جمع فرزندان تحت پوشش عده اي از نخبگان و فرهيختگان جامعه از اين جمع هستند و اين نشان دهنده آن است كه استعداد لازم براي رشد و شكوفايي اين عزيزان وجود دارد و بايد بتوانيم از اين فرصت به خوبي بهره برداري كنيم.

رئيس جمهور خاطر نشان كرد: آنچه به عنوان وظيفه بر عهده ما قرار دارد اين است كه جامعه احساس امنيت و عدالت كند و در اين راستا همه بايد دست به دست هم دهيم تا اين احساس و اميدواري به آينده بوجود بيايد.

روحاني اضافه كرد: بايد اين احساس وجود داشته باشد كه جامعه مسلمان ما به فكر هم نوعان و ياري افرادي است كه نيازمند هستند.

رئيس جمهور با اشاره به اينكه بخش بزرگي از معرفت ديني اين است كه به ديگران كمك كنيم، گفت: اين ياري و كمك رساني ممكن است ابعاد مادي و معنوي و يا ايجاد احساس امنيت در جامعه باشد.

روحاني با اشاره به اينكه امروز در برخي از بخش ها احساس عدالت در جامعه وجود دارد، اظهار داشت: امروز در بخش آموزش و پرورش عدالت نسبي وجود دارد و براي دانش آموز روستايي و شهري كلاس درس و مدرسه مهيا مي باشد و اين موضوع مهمي است چرا كه تمام پيشرفت و تعالي ها از مدرسه و كلاس درس آغاز مي شود.

رئيس جمهور همچنين احساس عدالت در حوزه بهداشت و درمان را مورد اشاره قرار داد و گفت: در دولت يازدهم و دوازدهم تمام تلاش ها در اين راستا بوده كه مردم نيازمند بتوانند از حداقل امكانات درماني و بهداشتي با ارزان ترين قيمت بهره مند شوند و امروز احساس عدالتي در اين زمينه در جامعه احساس مي شود. در حوزه نيازمندي هاي ضروري مردم هم تلاش هاي زيادي به عمل آمده كه از جمله مي توان به گازرساني به تمامي مناطق و روستاها اشاره كرد و در پايان دولت دوازدهم تقريباً گازرساني تمام روستاها به اتمام مي رسد و اين به معناي ايجاد عدالت در جامعه است.

روحاني خاطر نشان كرد: اگر فرزنداني كه والدين را در كنار خود نمي بينند، احساس كنند كه جامعه با محبت پدري و مادري با آنها رفتار مي كند، خلاء و جاي خالي والدين آن عزيزان تا حدود زيادي پر مي شود.

رئيس جمهور با اشاره به اينكه يتيم بودن به معناي آن نيست كه پيشرفت انسان كمتر مي شود، گفت: بالاترين انسان در طول تاريخ گذشته و آينده شخصيت بزرگوار پيامبر اعظم(ص) بود كه از همان كودكي پدر و مادرشان را از دست دادند، اما اين وجود گرامي به بالاترين مقام در تاريخ انساني دست يافت.

روحاني افزود: فرزندان تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي كه توانسته اند در رشته هاي مختلف نخبه و سرآمد باشند بهترين افرادي هستند كه مي توانند براي آينده عزيزان حاضر در اين دو نهاد مفيد باشند و رشد و تعالي آنها را به بهترين شكل رقم بزنند، چرا كه مي دانند كه چگونه نيازهاي عاطفي و معنوي اين عزيزان را برطرف كنند.

رئيس جمهور اهميت تشويق سازمان هاي مردم نهاد براي برعهده گرفتن مسئوليت فرزندان تحت پوشش، گفت: اين سازمان ها مي توانند احساس محبت و كمبودهايي كه ممكن است از لحاظ عاطفي بين فرزندان وجود داشته باشد را به خوبي پركنند و بايد به جاي اينكه خيرين در اين حوزه به ما كمك كنند، ما به خيرين كمك كنيم.

روحاني تصريح كرد: بايد افراد نيازمند را به نقطه توانمندي برسانيم و بهترين شيوه را براي پيمودن اين مسير انتخاب نماييم و يكي از اهداف بزرگ دولت يازدهم و دوازدهم اين بود كه از بچه هايي كه نيازمند هستند، بهترين مددكاري به عمل آيد و فقرمطلق در جامعه ريشه كن شود و اينكه دولت در سال گذشته ميزان كمك به اين عزيزان را 3 برابر افزايش داد به اين معناست كه دولت اين اراده و توانمندي را دارد و بايد اين مسير را ادامه دهيم و دولت همه توان خود را در اين راستا خواهد گذاشت.

رئيس جمهور خدمات اجتماعي و هماهنگي بين نهادهايي كه اين مسئوليت را برعهده دارند، بسيار حائز اهميت توصيف كرد و گفت: امروز خوشبختانه دو نهاد سازمان بهزيستي و كميته امداد همديگر را براي تحقق اهداف كمك و ياري مي كنند.

روحاني افزود: اينكه هر سال عده اي از نيازمندان توانمند مي شوند، افتخار بزرگي براي كميته امداد، سازمان بهزيستي و دولت است.

رئيس جمهور تقويت رابطه نهادهاي اجتماعي دولتي با بخش خصوصي را مورد تأكيد قرار داد و گفت: بايد هر چه قدر كه مي توان جامعه توان رسان افزايش يابد و مديريت اين بخش ها به سمت مردم مخصوصاً عزيزان نخبه اي كه از جمع نهادهاي اجتماعي پرورش يافته اند، سوق يابد.

روحاني تصريح كرد: امروز وظيفه مهم همه ما اين است كه ضمن توجه توانمندسازي و رشد بچه ها، به فكر آينده آنها هم باشيم و آينده آنها به اين است كه اشتغال داشته و روي پاي خود بايستند و اين نقطه توانمندي نهايي است كه بايد همه مد نظر داشته باشند.

در ابتداي اين ديدار رئيس كميته امداد امام خميني(ره) در سخناني با تأكيد بر اينكه امروز همكاري بسيار خوب و صميمانه اي بين كميته امداد، بهزيستي و دولت حاكم است، اظهار داشت: امروز نمي توانيم هيچ گونه گلايه اي داشته باشيم چرا كه همكاري ها در سطح بسيار عالي و صميمانه جريان دارد.

مهندس پرويز فتاح خاطر نشان كرد: درآمدهاي مردمي كميته امداد 30 درصد افزايش يافته و اين به معناي اعتماد و همراهي مردم با كميته امداد امام است و ما در كميته امداد اصل خودكفايي و حفظ عزت خانواده ها را مورد توجه جدي قرار مي دهيم و خود را امانت دار مردم مي دانيم و انفاقات مردم را در همين جهت هزينه مي كنيم.

در اين ديدار همچنين غلامرضا فروغي و ندا قاسمي از فرزندان موفق و نخبه سازمان بهزيستي ديدگاه ها و مطالبات خود را در زمينه توانمندسازي فرزندان تحت پوشش سازمان بهزيستي در فضايي صميمانه با رئيس جمهور در ميان گذاشتند.

رئيس جمهور در پايان اين مراسم پس از اقامه نماز مغرب و عشاء روزه خود را در كنار ايتام و فرزندان تحت پوشش كميته امداد امام خميني(ره) و سازمان بهزيستي افطار كرد.


منبع:پانا

.
فايل هاي مربوطه :
raas jom.jpg138.217 KB
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 241113
تعداد بازديد کنندگان سايت: 17062834 تعداد بازديد زيرپورتال: 315623 اين زيرپورتال امروز: 151 سایت در امروز: 7077 اين صفحه امروز: 87